har fått tag i filmen men tänker inte länka den. var aldrig ute efter att smutskasta någon. utan att samla matrial.
det jag är ute efter är att lära dom som är med på våra övnings helger, hur vi (laget) anser att man bör spela gentlemanamässigt. och vilken spelar kultur vi vill se på planen.
sen har vi alla olika nivå på vad vi tycker är ok sätt att spela på , men det är bara kul att diskutera.
exempel på fel stil ( enligt mig) men helt ok enligt regler på det spelet : 2 killar som hittade ett stort badkar som dom vände upp och ner för att sen kryppa runt i skjutandes folk i fötterna och rulla ut handgranater.
hur man inte spelar film
Re: hur man inte spelar film
Nu har jag inte sett filmen men jag antar att om pipan är det ENDA som syns så kan skytten per definition ej se var hen skjuter (annars skulle pipa + öga synas) och det är min definition på libanonrensning.
Grundare av Vapenbutiken i Stockholm
Stödmedlem i PanzerFaust
Stödmedlem i PanzerFaust
[color=#00AA00]Paxz[/color] skrev:Sure thing boss