Det är såhär att Jag har ägt min GF mayhem GBB i över 2 år nu och den skjuter fortfarande väldigt bra och den är SAO vilket jag diggar!
Den drivs av en 12g CO2 patron och enligt de videos jag har sett på den så skjuter den mellan 280-330 FPS med .20 bulor. Det bör väl funka bra att använda som "Backup vapen"
Med något av följande .25, .28 eller .30 bulor? En kompis har test skjutit båda vapnen på nära håll med både denna pistolen och min G&G CM Raider på mig. Och G&G skjuter fortfarande väldigt
mycket hårdare trots att jag bytte ut original M120 fjäder mot en M100 fjäder..Detta har testats inomhus och även för att Jag ska få mer respekt för Airsoft som hobby!

Det är KWC som har gjort pickan och Cybergun som lanserat den. Så det finns magasin och köpa till den. Mitt rymmmer 28 kulor men både 28 och 50 KWC magasin finns, 50 bulor är dock ej intressant för mig hehe!
Också tänkte jag självklart höra vad ni tycker om iden att använda den som backup med tyngre bulor? .
Tacksam för alla svar Ni kan ge mig!
Over and out!
