Hade hittat en väst på taiwangun som jag tänkte beställa, http://www.taiwangun.com/en/tactical-ve ... aign-id=19 den här fast i svart. Nu verkar den vara ur stock och deras support är rätt svår att ha och göra med. Tänkte bara se om någon vet en butik i Sverige som säljer billiga västar för typ under 500 spänn? Hittat den här på RS; http://www.rodastjarnan.com/stridsutrus ... vart-22576 den är snygg men lite dyr, ska eventuellt köpa 2-3 st.
Hittade den här på ebairsoft: http://www.ebairsoft.com/peca-personal- ... -1786.html
Denna på evike: http://www.evike.com/products/39894/
Och dessa på airsoftgi; http://www.airsoftgi.com/product_info.p ... s_id=11676
http://www.airsoftgi.com/product_info.p ... s_id=11392
Inget fel på nån av dem, vill dock inte beställa från USA pga frakt. Nån som har någon av de här västarna, framförallt de från taiwangun eller RS?
På tal om mitt polis/agent kit tänkte jag göra nån slags egen polisenhet med mina kompisar, liknande CTU i 24 eller GSI i JF. Har skaffat kängor, lundhags-byxor, en Glock 19, såna här glasögon http://www.rodastjarnan.com/airsoft/air ... arta-27866 och en Ledlenserficklampa. Funderar på vad som är bäst, bältes hölster eller benhölster? Funderar också på vilket primary som kan passa det här kitet, kanske G36c, mp5 och shotgun? Förlåt för lite rörig post, vädligt trött
