Sida 1 av 1

Gr4 G26 Bra eller dåligt?

Postat: tor jun 07, 2012 12:56 pm
av Framotosh
Hejsan!
Jag undrar om G&Gs vapen så kallat gr4 g26 är bra skulle va kul om ni gjorde en dålig/bra lista för är taggat på att beställa en men vill höra med er först! :D Samt skulle det va häftigt ifall nu hade lite sikte och rails att rekomendera till den!

Mvh Felix Söderholm

Re: Gr4 G26 Bra eller dåligt?

Postat: tor jun 07, 2012 1:27 pm
av Daniel
Frysen Airsoft har en videogenomgång där Robban berättar om vapnet: http://www.youtube.com/watch?&v=pybCuMBuqNg
Cybairgun testar vapnet: http://www.youtube.com/watch?v=12PAJJWdEU0
Även AirsoftGI i USA har en videgenomång av vapnet: http://www.youtube.com/watch?v=AA_LSb87Ego

Denna vapenmodell var även en av vinsterna i Airsoft.nu's tävling på airsoftmässan AEG 2012 och är tillverkat av G&G så det är förmodligen ett bra vapen. ;)

Re: Gr4 G26 Bra eller dåligt?

Postat: tor jun 21, 2012 8:55 pm
av paven16
Jag köpte detta vapen som ett förstavapen. Och det har fungerat perfekt!! Vet dock inget om rails osv. men även i vintras så funka det perfekt! Jag kör med 7.4v 1200mAh. Kan rekomendera detta vapen starkt!!

Re: Gr4 G26 Bra eller dåligt?

Postat: lör jun 23, 2012 6:20 pm
av Jonas
Som återförsäljare kan jag bara säga att det varit väldigt lite folk som hört av sig och haft problem med dem.

G&G gör ju iofs väldigt trevliga bössor i min mening :-)