Använde denna:
http://www.rodastjarnan.com/gasmasker-o ... sk-z-12569
Kraven jag hade var att de skulle vara "halvmasker" för att inte vara så jobbiga att ha på sig, men vara snygga.
Har gjort detta:
- Skurit ut högtalargaller som tål airsoftkulor och bytt mot glaset. Gör även att man helt plöstligt kan andas i masken.
- Gick loss fullständigt med håltången för att göra masken mer "ventilerad" (alltså helt värdelös som skyddsmask nu, men det var ju inte poängen heller :3)
- Plockat bort ventilerna, för att ytterligare underlätta andningen.
- Sprejat dem gröna, för att de ska funka bättre i skogen. Dock var det ju en riktig noobmiss att bara använda vanlig sprejfärg på gummi som böjer sig för färgen sitter ju inte alls :(
- Sprejat insidan av gallret vitt så att det inte känns mörkare när man har den på sig.
Att göra:
- Tömma filtren på allt innehåll


Och detta är tjejens. Tog ut de konstnärliga svängarna lite på hennes då :). Dock är det ju tråkigt med färgen som lossnar :( får ordna det på nåt sätt.




