Bältet går väl att "plocka isär" först så att du kan trä på hölstret? Alltså att du tar av alla plast-grejer och spännen. Annars skulle inget bältes-clip i världen gå att få på.
"Kan ni inte bara vänta med att bli ovänner tills ni har lite fakta att bråka om?" --Twist Mina affärsredovisningar
Försökte, men ett av metallspännena verkar nästan vara ihop svetsat...gick inte ta isär alls. Kunde inte heller trycka något igenom den smala springan där metallspännet var då springan var för liten för att kunna få igenom knapparna som sitter strax innan spännet :/
Isåfall tvivlar jag på att du kan trä bältet igenom hölstrets öglor. Har du lyckats googla max storlek på bälte för hölstret? Brukar gå att hitta hur tjocka/höga bälten dom är gjorda för, sen är det bara att mäta.
"Kan ni inte bara vänta med att bli ovänner tills ni har lite fakta att bråka om?" --Twist Mina affärsredovisningar