Skulle föreslå en M203 railmonterad:
http://www.rodastjarnan.com/airsoft/lmt ... kort-25210
Finns billigare. Men orkade inte leta.
Granater:
Gas
http://www.rodastjarnan.com/airsoft/mad ... ulor-15595
Gas/Co2
http://www.rodastjarnan.com/airsoft/mad ... ower-19488
Finns som sagt massvis. Bara kolla ÅF delen på forumet och ta en ÅF i taget, svenska, om du inte vill riskera att det fastnar i tullen.
Jag föreslår att du, om du är ny till att använda 40 mms, börjar med gasladdade. Då de oftast inte går lika hårt. Så kan du uppgradera dig till co2 om du känner att du behöver det senare.
Sen bör det inte vara något problem föra in M203 från utlandet. Men kan inte garantera något. Någon annan får flika in här som är mer kunnig inom det.
Alternativt så väntar du till efter nyår då det sker en lagändring och det blir OK att föra in gasdrivna leksaker

Så, iväg och sök lite så kan du posta funderingar över de granater du hittar och den kastare som faller dig i smaken
