Sida 1 av 1

Re: Classic army urx 11.5 vs G&G cm16 srl

Postat: tis jan 12, 2016 9:16 pm
av eoz
Wiggen har egentligen och oftast rätt. Det finns en begagnat marknad på Airsoft som har mycket fördelaktiga priser för de som handlar. Finns även problem med att handa begagnat. Jag köpte till exempel en bössa här som hade en Nozzle som inte var alignad mot hop huset och matade kasst. Krävdes många timmar och till slut lite hjälp för att få till det. Ingenting man vill göra som nybörjare direkt.

Konsumenträtt i Sverige är galet bra, så det är fint att handla av affär med garanti och sådana saker. Generellt sett så är affärerna här djävligt bra med saker som krånglar och liknande.

Det jag spontant kan säga om de två bössorna du länkade är att jag själv skulle ha valt Combat Machinen. Jag tycker den är snyggare, helt personligt, men det är inte därför jag hade valt den. Den kommer med inbyggd elektronik i sig som styr hur den fungerar. Någonting som för mig är värt väldigt mycket.

En sista sak, ett tips från mig. Kolla in http://www.rodastjarnan.com/asg-cz-scor ... 3-a1-28730 . Om du gillar den designen och så så är det sjukt mycket bössa för pengarna och den är sjukligt snygg. Väldigt lätt och extremt välbyggd. Hade jag börjat om idag hade det varit den bössa jag skulle ha köpt utan tvekan. Detta kommer från någon som äger 2 stycken.