Hej, har en kompis som började spela sniper, men dmr, vilket visade sig inte vara det mest lyckade valet, då svårt få tag på magasin.
Den prisklassen du kollar på, på sniper, kommer göra dig besviken, du kommer på spelet finna aeg eller machine gevär, som skjuter längre, samt med förmågan med full auto.
För kunna spela sniper, behöver du erfarenhet, kunskap att mecka,
kunna bedöma av stånd samt erfarenhet hur spelet går till. Du måste veta vad en r-hop är, kunna bygga denna, kunna mecka i lådan, spendera cirka 3500 till 5000 till uppgraderingar, samt välja rätt bössa, som är enkel att uppgradera, samt att det massor med delar till den= att den går uppgradera!
Bössan som är enklast för nybörjare, är enkelt M4, som de andra, har nämt kan du köra sniper. Bra märken? du måste läsa på väldigt mycket, kunna läsa spelet. Annars om du köper sniper bössa, kan det sluta, under ett spel, att du tröttnar, blir förbannad på , att jag eller andra med aeg , skjuter längre, har möjlighet till full auto.
http://www.evike.com/products/68256/ Mycket bra meckbox, skjuter långt
http://www.evike.com/products/49999/ GP , ett bra märke
http://www.evike.com/products/37645/
ok sniper bössa, finns delar till att uppgradera
Matrix Custom VSR10 MB10 Airsoft Bolt Action Sniper Rifle by WELL - Black
http://www.evike.com/products/50577/#pagetabs