KJW KP-06. Köpa var?

Här är inga frågor för dumma! God ton och artighet gäller, kan du inte vara trevlig så behöver du inte skriva här.
Mpersson88
Inlägg: 9
Blev medlem: sön dec 29, 2013 10:39 pm

KJW KP-06. Köpa var?

Inlägg av Mpersson88 »

Har jag lagt tråden fel så flytta den gärna, tyckte detta var den mest passande delen att lägga tråden på då jag är en ren nybörjare ;)

Letar först och främst efter en svensk återförsäljare då jag inte har några erfarenheter alls av att beställa från utlandet, men finns inget i Sverige så gör jag såklart det ändå om någon kan tipsa om en bra sida :) Och kanske förklara steg-för-steg hur jag går tillväga ;)

Har kikat runt en hel del på olika blowback pickor och fastnat helt för just KP-06:an, Co2 versionen då.
Hittade en butik på nätet som säljer dom, men den fanns inte på lager och skulle inte komma in på ett bra tag tydligen.

Finns det någon som vet vart jag kan hitta dessa pickor i sverige?

MVH.
If in doubt, flat out.

perlenbacher
Inlägg: 282
Blev medlem: lör dec 21, 2013 3:51 am

Re: KJW KP-06. Köpa var?

Inlägg av perlenbacher »

http://armygross.se/airsoft/airsoft-pis ... ricerunner

Antar att det var denna du hade hittat?

Ring och prata med frysen om dem kan ta hem den åt dig :)
http://airsoftsverige.com/forum/viewtop ... 21&t=30120

Ditch that nickel plated sissy pistol and get a Glock".

Tjabo
Inlägg: 51
Blev medlem: tor jan 24, 2013 11:06 pm

Re: KJW KP-06. Köpa var?

Inlägg av Tjabo »

Dessa dyker upp ofta på begagnatmarknaden annars, och då brukar man även få med nåt extra magasin och annat lull-lull. Är självklart ''bättre'' att köpa en ny, men om du ska spela med den kan det vara värt att överväga ett komplett paket begagnat!
Filthy Casuals
Vet minst och frågar mest!

"Only when a mosquito has landed on his testicles will man truly understand that every situation can be solved without violence"

Mpersson88
Inlägg: 9
Blev medlem: sön dec 29, 2013 10:39 pm

Re: KJW KP-06. Köpa var?

Inlägg av Mpersson88 »

perlenbacher skrev:http://armygross.se/airsoft/airsoft-pis ... ricerunner

Antar att det var denna du hade hittat?

Ring och prata med frysen om dem kan ta hem den åt dig :)
Nej dom var det inte, men dom hade ett bra mycket bättre pris på den än den andra jag hittade, så hittar jag inget annat så ska jag absolit ringa dom :) tusen tack för tipset! :)

10 januari 2014, 13:10:
Tjabo skrev:Dessa dyker upp ofta på begagnatmarknaden annars, och då brukar man även få med nåt extra magasin och annat lull-lull. Är självklart ''bättre'' att köpa en ny, men om du ska spela med den kan det vara värt att överväga ett komplett paket begagnat!
Ååfasen! Då ska jag hålla ögonen öppna :) en ny hade varit fint, men har inget emot att ta över en picka som redan är lite pillad på, eller som kanske skulle behöva lite kärlek ;)
If in doubt, flat out.

Skriv svar